Kmotr

Kmotr je excelentní dílo, jehož autorem se stal slavný Mario Puzo. Je kladen důraz na mafiánskou rodinu Corleonů. Mario Puzo napsal a vydal román Kmotr v roce 1969. Podle této knížky byl v roce 1972 natočen film Kmotr, který si získal obdiv mnoha fanoušků.

Kniha

Kniha vás zanese do prostředí italské mafie v době těsně po druhé světové válce. Jedná se o nejlépe prodávaný román v historii beletrie ve Spojených státech amerických. Jakmile na trh vyšlo první vydání, byl Puzo vyhlášen bestsellerem. Prodejnosti napomohlo i zfilmování románu, tudíž od roku 1972 bylo prodáno více jak jedenáct milionů výtisků. Kniha ilustruje vysoké násilí v americké společnosti a jsou v ní i jevy, jako je zavraždění dvou členů prezidentské rodiny Kennedyovy.

kmotr hra

Román by se dal charakterizovat jako kombinace vážnosti s elegancí. Puzo dokázal vystihnout tehdejší vztahy mezi mafiánskými rodinami. Příběh se točí kolem rodiny Corleonových, která má v USA vysoké postavení. Kmotrem byla nazývána hlava této rodiny, a to don Corleone. Jednalo se o váženého a rozvážného muže. Příběh je skutečně rozsáhlý a jaký je jeho pravý děj se dočtěte sami v knize Kmotr. Určitě stojí za přečtení.

Nyní máte možnost poznat, jak to ve světě drog, prodávání žen a celkově zločinu chodí. Zkuste hru kmotr 2 nebo hru mafia.

Film

Film, který byl natočen v USA v roce 1972, se stal velmi oceňovaným filmem. Jedná se o drama a zčásti i krimi, jehož režisérem se stal Francis Ford Coppola. Hlavní roli získal Marlon Brando, který se stal vůdcem rodiny. Corleonů. Příběh je rozdělený na rodinný život a druhou část tvoří svět zločinu, do kterého se rodina zapletla. V roce 1972 získal tento skvělý film cenu za nejlepší film. Drama vystihuje příběh v knize, máte možnost je srovnat. Režisér dovedl dokonale navodit atmosféru, kterou čtenář prožívá při čtení knihy. Jedná se skutečně o mistrovské dílo bez jediného kazu.

Štítky:

Kmotr, Mario Puzo
 

Novinky ze světa her